Przedszkole Publiczne Nr 32 w Tarnowie ul. Długa 23A jest placówką wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńczą prowadzoną przez Gminę Miasta Tarnowa.  Swoją funkcję wobec dzieci , rodziców oraz społeczeństwa pełni od 16 grudnia 1988 roku.

Wizją przedszkola jest stworzenie środowiska przyjaznego dzieciom, rodzicom i pracownikom.

Nasze priorytety:

• wspieranie rodziców w działaniach wychowawczych
  • stworzenie wychowankom szczęśliwego dzieciństwa
  • wzmacnianie niepowtarzalnej osobowości każdego dziecka
  • rozwijanie w wychowankach aktywności twórczej

Celem podejmowanych przez nas działań jest troska o szeroko pojęte zdrowie, a staraniem jest wszechstronny rozwój osobowy dzieci w wymiarze intelektualnym, psychicznym, społecznym, zdrowotnym, estetycznym i moralnym. Stwarzamy naszym wychowankom warunki do dobrej zabawy, a jednocześnie przygotowujemy do podjęcia nauki w szkole.

Zgodnie z przyjętą koncepcją „przedszkola promującego zdrowie” podejmujemy działania prozdrowotne i profilaktyczne  promujące zdrowy styl życia wśród społeczności  przedszkolnej i lokalnej. Działalność wychowawczo-opiekuńcza oraz dydaktyczna naszego przedszkola dostosowana jest do aktualnych standardów edukacyjnych. Realizowane przez nas programy  wychowania przedszkolnego wraz z całą ofertą edukacyjną są zgodne z obowiązującą podstawą programową.

W przedszkolu pracuje dobrze przygotowana, wykwalifikowana i zaangażowana kadra pedagogiczna. O naszych  wychowanków dba również odpowiedzialny personel administracyjno-obsługowy. Przedszkole posiada logo, przewodnią piosenkę (hymn), każdy oddział ma swoją nazwę:

• I „Radosne promyczki”
  • II „Tańczące nutki”
  • III „Mali ogrodnicy”
  • IV „Pracowite pszczółki”
  • V „Ciekawi świata”
  • VI „Tropiciele wiedzy”
  • VII i VIII „Sportowa drużyna”

Placówka mieści się w wolnostojącym dwukondygnacyjnym budynku z czerwonymi oknami i drzwiami. Cały teren przedszkola jest ogrodzony. Przedszkole posiada siedem sal zabaw i salę gimnastyczną gdzie odbywają się zajęcia ruchowe i taneczne, a także uroczystości i spotkania całej społeczności przedszkola. Sale zabaw są dobrze wyposażone w sprzęt i zabawki. Przy każdej sali znajduje się łazienka. Przy sprzyjającej pogodzie dzieci spędzają czas na powietrzu uczestnicząc w różnego rodzaju zabawach, mają również możliwość prowadzenia obserwacji przyrodniczych i pracy na działce przedszkolnej.

Dla naszych wychowanków organizujemy wycieczki edukacyjne piesze i autokarowe, konkursy, turnieje, festyny, pikniki, spektakle teatralne oraz imprezy i uroczystości przedszkolne ustalane w rocznym planie pracy.

Godziny otwarcia przedszkola:  od  6:00  do  17:00
Godziny realizacji podstawy programowej:
w oddziale VII od 7:00 do 12:00
w oddziale VIII od 11:00 do 16:00
Realizacja podstawy programowej zawarta jest w ramowych ramowych rozkładach dnia, opracowanych dla każdej grupy wiekowej z uwzględnieniem potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci.